pobierz pdf

Wydarzenia

Wydarzenia

poprzedni miesiąc
maj 2024
czerwiec 2024
lipiec 2024
sierpień 2024
wrzesień 2024
październik 2024
listopad 2024
grudzień 2024
styczeń 2025
luty 2025
marzec 2025
kwiecień 2025
następny miesiąc

Stałe formy działalności

Stałe formy działalności

Zespół Regionalny “Niedźwiedzanie”

Zespół Śpiewaczy “Niedźwiedzanie” pochodzi z Niedźwiady i działa już ponad 35 lat . Wykonuje przyśpiewki ludowe, regionalne, patriotyczne, kolędy i pastorałki. Do Zespołu należy 10 osób, są to głownie mężczyźni . Zespół zdobywa uznanie na festiwalach, konkursach, przeglądach oraz imprezach okolicznościowych organizowanych przez Centrum Kultury i nie tylko. Próby zespołu odbywają się w siedzibie Domu Kultury w Niedźwiadzie. Opiekunem zespołu jest pani Genowefa Ciosek.

Zajęcia Fitness

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godz.: od 19:00 do 20:00 w Domu Kultury w Niedźwiadzie. Osobą prowadzącą zajęcia jest pani Katarzyna Sikora.

Dziecięcy Zespół Ludowy

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych (młodsza i średnia). Układy choreograficzne opracowuje pani Magdalena Tabasz – Mazur. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16.15 – 17.00 i od 17.15 do 18.15. Na zajęciach dzieci poznają tańce narodowe, regionalne oraz zabawy ludowe.

Kluby Seniora

Klub Seniora to – miejsca spotkań osób starszych.

Przy Domu Kultury w Niedźwiadzie prężnie działają również dwa Kluby Seniora. Są to: Klub Seniora w Niedźwiadzie i Klub Seniora w Łączkach Kucharskich. W Klubie Seniora w Niedźwiadzie prowadzone są zajęcia wokalne, teatralne i manualno-plastyczne.

W Klubie Seniora można się więc spotkać np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze. Taka właśnie jest idea Klubów Seniora – mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo, w pobliżu miejsca zamieszkania.

Przynależność do Klubu daje seniorom przede wszystkim możliwość spędzania czasu, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczą też w życiu kulturalnym miasta i sołectwa – wspólnie jeżdżą na wycieczki, imprezy, spotkania, koncerty ale także sami stają na scenie, prezentując swoje talenty wokalne czy aktorskie. Życie Klubu uatrakcyjniają natomiast wydarzenia kulturalne organizowane z okazji świąt czy rocznic. Zapisując się do Klubu Seniora po prostu zrywa się z nudą!

Koło gospodyń wiejskich

Działalność ta koncentruje się na rozwijaniu przedsiębiorczości kobiet, racjonalizowaniu wiejskiego gospodarstwa domowego i zwiększaniu uczestnictwa mieszkańców wsi w dziedzinie kultury i kultywowaniu folkloru. Do Koła należy około 20 Pań, które chcą się uczyć, rozwijać swoje pasje, spędzić miło czas. Promują swoje sołectwo oraz gminę Ropczyce na różnych spotkaniach, przeglądach konkursach i festiwalach.

Oferta

Oferta

OFERTA LOKALOWA

Dysponujemy dla państwa:
-salą (120 osób) z zapleczem (kuchnia, sala taneczna) na:
-wesela,
-komunie,
-chrzciny
i inne imprezy okolicznościowe
-salą świetlicową (40 osób)

ZAPRASZAMY!

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

Poniedziałek, Środa i Piątek – w godzinach od 12:00 do 20:00

Wtorek i Czwartek – w godzinach od 8:00 do 16:00

W przypadku organizacji różnego rodzaju imprez (przede wszystkim plenerowych)

Dom Kultury w Niedźwiadzie jest otwarty również w Niedziele.
Informacje są podawane na dodatkowych grafikach.

Galerie

Galerie

FB Domu Kultury

Facebook Domu Kultury

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Dom Kultury w Niedźwiadzie

Niedźwiada 113

39-107

(17) 22-28-849

Masz pytania?

Skorzystaj z

49.989114, 21.518346