pobierz pdf

6 grudnia to wyjątkowy dzień na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci, z tęsknotą nasłuchując dzwoneczków sań. W tym roku Mikołaj też nie zawiódł i jak zwykle zjawił się niespodziewanie.

Dla najbardziej potrzebujących dzieci z terenu gminy Ropczyce przywiózł paczki mikołajkowe. Prezenty zostały zakupione przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, dzięki dotacji Gminy Ropczyce oraz środków własnych Polskiego Czerwonego Krzyża.

Radość dzieci była tak ogromna, że od razu poczuliśmy świąteczną atmosferę.

Mikołaj nie zapomniał też o Honorowych Dawcach Krwi dla których również przygotował paczki świąteczne. W tym roku z uwagi  na trudny czas pandemii spotkanie z Honorowymi Dawcami Krwi ograniczyło się jedynie do wręczenia paczek.

Jesteśmy wdzięczni, że w naszej gminie mamy tak wielu Honorowych Dawców Krwi, gotowych ratować życie, dzieląc się krwią – największym darem jaki człowiek może podarować drugiemu człowiekowi.

Przed świętami po raz kolejny Koło Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach włączyło się w akcję ,,Serce za odwagę”. Uczniowie wykonali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami dla kombatantów, Powstańców Warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

Ponadto zorganizowano też konkurs ,,Na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”. Wszystkie prace zachwycały swoją różnorodnością i pomysłowością. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.  Tydzień przed świętami wszystkie ozdoby zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na budowę domu dla rodziny poszkodowanej w pożarze.

Mamy nadzieję, że tegoroczne święta upłyną wszystkim w ciepłej rodzinnej atmosferze, pełnej radości i pokoju.

Składamy serdecznie podziękowania Panu Burmistrzowi Bolesławowi Bujakowi oraz Pani Wicedyrektor Ewie Wośko za wspieranie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża w Ropczycach.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ropczycach

Paczki dla Honorowych Dawców Krwi