Jesteś tutaj: Start / Galeria

Galeria

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!

Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!

W piątek 29 maja zakończyła się akcja "SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE". Przypomnijmy, że z inicjatywy Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka, zakupione zostały maszyny do szycia, zaś pierwsza partia materiału (ponad 340 metrów) została sfinansowana przez radnych ropczyckiej Rady Miejskiej. W sumie dwanaście takich pakietów trafiło do kół gospodyń wiejskich, domów kultury, szkół i klubów seniora. W akcję włączyły się też Panie, które posiadają swoje maszyny - im również zapewnione zostały potrzebne materiały, taśmy, gumki, nici. Maseczki zostały rozdysponowane również wśród nauczycieli z terenu gminy Ropczyce, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie w związku z możliwością powrotu dzieci na zajęcia opiekuńczo – dydaktyczne.

29 maja 2020
Czytaj więcej o: Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!
Przejdź do - Ropczyce pamiętają o Wielkim Polaku Św. Janie Pawle II

Ropczyce pamiętają o Wielkim Polaku Św. Janie Pawle II

Dokładnie 100 lat temu w Wadowicach, urodził się Karol Wojtyła. Aby uczcić Jego pamięć, w poniedziałek 18 maja tj. dzień urodzin Papieża Polaka, Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak oraz proboszcz ropczyckiej fary ks. dr. Stanisław Mazur, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem, który mieści się tuż obok Kościoła Parafialnego. Po złożeniu kwiatów, odśpiewano Barkę, ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Fot. R. Wojnarowski - TVM

18 maja 2020
Przejdź do - Ropczycki Samorząd upamiętnił 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ropczycki Samorząd upamiętnił 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych, rozpoczęły się tradycyjnie w ropczyckiej Farze gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Strażaków. Po Eucharystii nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego, delegacji oraz wszystkich uczestników i złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi przy Kościele Farnym oraz pod Pomnikiem Pamięci. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, złożył na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ropczycach Andrzeja Rachwała, podziękowania dla wszystkich strażaków-ochotników z terenu naszej gminy, za ich bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. W trosce o zdrowie mieszkańców oraz uczestników, tegoroczne obchody zostały ograniczone do minimum.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

3 maja 2020
Przejdź do - Internetowy konkurs plastyczny i filmowy - wyniki

Internetowy konkurs plastyczny i filmowy - wyniki

20 kwietnia rozstrzygnięty został internetowy konkurs plastyczny "Zostań w domu - u nas nie ma nudy". W sali konferencyjnej ropczyckiego Centrum Kultury obradowało jury Konkursu plastycznego i filmowego. Wyniki, poznamy już w najbliższą środę 22 kwietnia. Do Centrum Kultury w formie zdjęć przesłanych zostało 13 prac.

Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

I Miejsce - "Witaj wiosno"- praca w wykonaniu :
Dawid Plezia (7 lat), Nikola Plezia (12 lat) i mama - Ewelina

II miejsce - makieta przedstawiająca XIX - wieczną galicyjską zagrodę chłopską. Makietę wykonali Ola - lat 12, Maja - lat 9, Lena - lat 6 wraz z mamą Patrycją oraz tatą Bartkiem.

III miejsce - Praca plastyczna w wykonaniu Milenki i mamy Ani "Baranek na leśnej polanie"

wyróżnienie:

-Teatrzyk edukacyjny Niny, Nikodema i mamy Sabiny

- "Chata bronowicka inspirowana "Weselem" - Karolina Bereś (19 lat) , Katarzyna Bereś (18 lat) i Wojciech Bereś (17 lat)

Nagrodę internautów zdobyła :
- "Magiczny las" - praca wykonana przez Julię Kobos (5 l) wraz z mamą Sylwią.

W konkursie na najciekawszy film zwyciężyła pani Joanna Romanik (link do zwycięskiego filmiku na Facebook-u Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy za udział. Prosimy zwycięzców o kontakt z nami celem ustalenia odbioru nagród.

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy wyróżnionym!

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce i zdjęcia prac autorów zamieszczone na facebook-u Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach.

23 kwietnia 2020
Przejdź do - Ropczyce pamiętają o urodzinach Józefa Mehoffera

Ropczyce pamiętają o urodzinach Józefa Mehoffera

W czwartek 19 marca, Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Mehoffera, który znajduję się na ropczyckim rynku. W ten skromny sposób, uczczono pamięć wielkiego artysty, urodzonego w naszym mieście. Niestety w tym roku, z powodu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, nie odbędą się uroczystości, poświęcone kolejnej rocznicy urodzin Józefa Mehoffera.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

19 marca 2020
Przejdź do - Uczczono 658. rocznicę nadania Ropczycom praw miejskich

Uczczono 658. rocznicę nadania Ropczycom praw miejskich

Mimo, iż zaplanowane uroczystości poświęcone urodzinom naszego miasta, zostały odwołane, 4 marca przedstawiciele ropczyckiego samorządu na czele z Burmistrzem Ropczyc Bolesławem Bujakiem, złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami króla Kazimierza Wielkiego – dawcy praw miejskich oraz księdza dra Jana Zwierza – dobrodzieja ropczyckiej ziemi. Następnie, zebrani przeszli do Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera gdzie uroczyście otwarto wystawę, poświęconą jubileuszowi Ropczyc. O przygotowanie wystawy, zadbała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, działająca w naszym mieście.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

4 marca 2020
Przejdź do - Zabawa Karnawałowa w Brzezówce

Zabawa Karnawałowa w Brzezówce

W sobotę 22 lutego, w Domu Kultury w Brzezówce, odbyło się spotkanie Seniorów z terenu gminy Ropczyce. W programie tego wydarzenia, nie zabrakło występów artystycznych, specjalnych niespodzianek karnawałowych, jak również wspólnego biesiadowania. Suto zastawione stoły pełne jadła i picia kusiły zebranych. Był to dla seniorów dzień szczególny, pełen miłych wrażeń i podniosłych chwil.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

22 lutego 2020
Przejdź do - Koncert "NAPISZ DLA MNIE PIOSENKĘ"

Koncert "NAPISZ DLA MNIE PIOSENKĘ"

W niedzielę 16 listopada, w sali widowiskowej ropczyckiego Centrum Kultury, odbył się koncert Kseni i Rafała Tomkiewiczów. Zgromadził on liczną publiczność. W programie znalazły się najpiękniejsze przeboje Anny German. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkanców naszego miasta. Na zakończenie koncertu rozlosowano vouchery z kolacjami, które zostały ufundowane przez restauracje:
- Malaga
- Kwiatowa
- Gondola
- Seven'th Heaven

Fotografia: Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

16 lutego 2020