Jesteś tutaj: Start / Galeria

Galeria

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ropczycach

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ropczycach

12 stycznia 2020 r. w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach po raz kolejny zagrała Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy. To juz 16 finał w naszym mieście. W tym roku na rzecz WOŚP kwestowało 85 wolontariuszy. Byliśmy jedyną gminą w powiecie ropczycko-sędziszowskim, która posiadała sztab i organizowała zbiórkę. W trakcie tegorocznego finału, zbierano środki na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Padł kolejny rekord lokalnego finału WOŚP w Ropczycach. Mieszkańcy byli wyjątkowo hojni podczas zbiórek i licytacji, łącznie zebrano ponad 81 tys. zł!

Wszystkie pieniądze pochodzą z kwesty, licytacji przedmiotów jak również ze stoisk w hali widowiskowo-sportowej, które cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. Dotychczas WOŚP w Ropczycach zebrał już łącznie prawie 600 tys. zł. Burmistrz Bolesław Bujak dziękuje organizatorom, wolontariuszom, instytucjom, jednostce OSP Ropczyce oraz licznym sponsorom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę akcję, a także mieszkańcom, którzy z roku na rok coraz hojniej wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizatorem finału WOŚP na terenie gminy było ropczyckie Centrum Kultury oraz Komenda Hufca ZHP w Ropczycach. Jak co roku, patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

13 stycznia 2020
Przejdź do - Koncert Noworoczny już za nami!

Koncert Noworoczny już za nami!

W pierwszą niedzielę stycznia, w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach, odbył się kolejny już Koncert Noworoczny pod patronatem Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka, który poprowadziła niezawodna Renata Żabicka. W roli głównej zaprezentowała się oczywiście ropczycka Orkiestra Dęta pod batutą Edwarda Guzika. W trakcie muzycznej uczty wystąpili również soliści Ksenia Tomkiewicz i Rafał Tomkiewicz, trio wokalne „Te Fajne Dziewczyny” czy akordeonista Dariusz Kot. Można było podziwiać także Pokaz Tańca Towarzyskiego oraz Ropczyckie Mażoretki. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze pozycje muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz kolędy. Nie zabrakło także uwielbianego przez wszystkich Marsza Radeckiego. Po ponad dwugodzinnej uczcie doznań muzycznych, wokalnych i tanecznych widzowie nie szczędzili braw występującym artystom.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

7 stycznia 2020
Przejdź do - Wernisaż Elżbiety Kosydar

Wernisaż Elżbiety Kosydar

 W dniu 15 grudnia 2019 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach miał miejsce Wernisaż prac ropczyckiej florystki Elżbiety Kosydar. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. "Anioły". Dzieci z Dziecięcej Rewii Folklorystycznej zaprezentowały się w pięknym, świątecznym programie artystycznym pt. " Wiwat święta". W dalszej części uroczystości zaproszeni goście mogli podziwiać prace wykonane przez Elżbietę Kosydar.

 

Fotografia: Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

16 grudnia 2019
Przejdź do - Jarmark Mikołajkowy w Ropczycach

Jarmark Mikołajkowy w Ropczycach

 W dniu 6 grudnia bieżącego roku na ropczyckim Rynku odbył się Jarmark Mikołajkowy. Podczas Jarmarku swoje wyroby prezentowali rzemieślnicy z naszego regionu. Podczas imprezy mozliwy był zakup wystawianych przedmiotów oraz można było się spotkac ze Świętym Mikołajem.

 

Fotografia: Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

10 grudnia 2019
Przejdź do - Podkarpacki Konkurs "LITERATURA I DZIECI"

Podkarpacki Konkurs "LITERATURA I DZIECI"

 W dniu 26 listopada 2019 roku w sali widowiskowej ropczyckiego Centrum Kultury miał miejsce przegląd rejonowy Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI "W świecie wyobraźni". Eliminacje odbyły się w następujących kategoriach wiekowych:

- Od 0 – II klasy szkoły podstawowej

- Od III – V klasy szkoły podstawowe

- Od VI – VIII klasy szkoły podstawowej

W eliminacjach finałowych udział wezmą wykonawcy wyłonieni z eliminacji rejonowych. Eliminacje finałowe Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI, odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie:

- 4 grudnia 2019 r. – I kat. wiekowa

- 5 grudnia 2019 r. - II kat. wiekowa

- 6 grudnia 2019 r. – III kat. wiekowa

 

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

10 grudnia 2019
Przejdź do - "Pasikonik" - 2019. Występ Dziecięcej Rewii Folklorystycznej

"Pasikonik" - 2019. Występ Dziecięcej Rewii Folklorystycznej

Dziecięca Rewia Folklorystyczna na Przeglądzie Tanecznym "Pasikonik" w Mielcu – 21 listopada 2019 roku.

 

Fotografia: Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

10 grudnia 2019
Przejdź do - Charytatywnie dla ZUZI

Charytatywnie dla ZUZI

27 października w Ropczycach odbył się fantastyczny koncert charytatywny dla ciężko chorej mieszkanki Ropczyc- Zuzi.Jego organizatorami byli: Centrum Kultury im. J. Mehoffera oraz Komenda Hufca ZHP w Ropczycach.
Na przybyłych czekały same atrakcje: pyszne stoiska z przekąskami, bigosem, kawą, stoiska rzemieślnicze, medyczne a także pokazy chemiczne dla dzieci i młodzieży. Były też dmuchane zabawki, wata, popcorn oraz malowanie portretów i zabawa "Po nitce do szczęścia"
Nasze zaproszenie przyjęli znakomici artyści:
- pary taneczne z klubu Dżet z Rzeszowa
- Resovia Saltans
- Dziecięca Rewia Folklorystyczna
- Akrobatyka Ropczyce
- młodzież z ZS im ks dra J. Zwierza
- Beata Wiater
- Euforia
- Grzegorz Halama
Dzięki Państwa hojności zebraliśmy około 36.500 zł.
DZIĘKUJEMY!


Fotografia: Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

12 listopada 2019
Przejdź do - Niedzielne popołudnie na ludową nutę

Niedzielne popołudnie na ludową nutę

W niedzielę 20 października, w sali widowiskowej Domu Kultury w Niedźwiadzie, odbył się koncert zespołów folklorystycznych. Wśród wykonawców znaleźli się Zespół Regionalny Wielopolanie z Wielopola Skrzyńskiego, Zespół Śpiewaczy Twierdzanie z Frysztaka oraz lokalni artyści czyli Zespół Śpiewaczy Niedźwiedzanie. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się i śpiewała razem z występującymi. Prezentujące się formacje otrzymały skromne upominki, które wręczyły dyrektor Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach Sylwia Ruszel oraz kierownik Domu Kultury w Niedźwiadzie Magdalena Tabasz-Mazur. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

21 października 2019