Jesteś tutaj: Start / Galeria

Galeria

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Rozkwitały pąki białych róż”

„Rozkwitały pąki białych róż”

W dniu dzisiejszym, w ropczyckim Centrum Kultury odbył się Wieczór Patriotyczny pod nazwą „Rozkwitały Pąki Białych Róż”. Sala widowiskowa, wypełniła się osobami, dla których ważna jest pamięć o historii naszego regionu. W programie wydarzenia znalazł się koncert Kapeli Rodzinnej "Kurasie" z Lubziny, wykład Profesora Władysława Tabasza oraz koncert ropczyckiej Orkiestry Dętej. Dodatkową atrakcją była foto-budka. Wydarzenie to, zorganizowane zostało przez Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach, w ramach realizacji zadania „Historia łączy pokolenia w Gminie Ropczyce”.

Fotografia - Rafał Wojnarowski - Telewizja Miejska Ropczyce

 

11 września 2020
Przejdź do - Wakacje z kulturą 2020

Wakacje z kulturą 2020

Wakacje 2020 już za nami, zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć, które odbyły się na terenie ropczyckiego Centrum Kultury oraz w jego filiach. Dziękujemy wszystkim dzieciom za skorzystanie z naszej oferty wakacyjnej, mamy nadzieję, że przygotowane przez nas aktywności przypadły wszystkim do gustu, oraz że skorzystacie z naszej oferty również za rok.

3 września 2020
Przejdź do - Dożynki Gminne - Ropczyce 2020

Dożynki Gminne - Ropczyce 2020

23 sierpnia na ropczyckim rynku odbyły się Dożynki Gminne. Dożynki to coroczna, tradycyjna forma podziękowania za plony. To dzień, w którym docenia się rolników i ich pracę, ale także wszystkich tych, dzięki którym w naszym mieście żyje się dobrze. Na scenie zaprezentowały się sołectwa, wchodzące w skład Gminy. Były piękne wieńce, stroje, przyśpiewki, żartobliwe wiersze. W części artystycznej zaprezentowało się wiele formacji z naszego regionu m. in. ropczycka Orkiestra Dęta czy Kapela  "Młode Kurasie" z Lubziny. Gwiazdą wieczoru był zespół Megitza.

Fotografia - Rafał Wojnarowski - Telewizja Miejska Ropczyce

23 sierpnia 2020
Przejdź do - Dobre jedzenie, trochę muzyki i sztuki!

Dobre jedzenie, trochę muzyki i sztuki!

W sobotnie popołudnie, poza smacznymi posiłkami oferowanymi przez food trucki, mieszkańcy miasta i gminy Ropczyce mogli skorzystać z dwóch ciekawych propozycji, o które zadbali organizatorzy czyli Samorząd Miasta i Gminy Ropczyce oraz Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach. Pierwsza z nich to koncert piosenki francuskiej w wykonaniu zespołu Gentlemen's Retro Music. W sobotni wieczór, do naszego miasta zawitał również Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”, który zaprezentował widowisko zatytułowane „Serce Don Juana”.

Fotografia - Rafał Wojnarowski - Telewizja Miejska Ropczyce

22 sierpnia 2020
Przejdź do - FOOD TRUCKI W ROPCZYCACH!

FOOD TRUCKI W ROPCZYCACH!

W piątkowe popołudnie, po raz pierwszy do naszego miasta, zawitały FOOD TRUCKI. Mieszkańcy miasta i gminy Ropczyce, mieli okazję degustować przysmaki rodem z całego świata. FOOD BURGERY, ZAPIEKANKI, CZY FRYTKI BELGIJSKIE. To tylko niektóre smakołyki, oferowane przez restauracje na kółkach, które pojawiły się na ropczyckim rynku. Osoby zainteresowane, miały okazje odwiedzić popularne samochody z jedzeniem,  do niedzieli, do godziny 22.00.

Fotografia - Rafał Wojnarowski - Telewizja Miejska Ropczyce

21 sierpnia 2020
Przejdź do - II Maraton Fitness przeszedł do historii!

II Maraton Fitness przeszedł do historii!

W poniedziałek 3 sierpnia, na Stadionie Miejskim w Ropczycach odbył się II Maraton Fitness. Zainteresowanie tym wydarzeniem, przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Maraton rozpoczął się rozgrzewką w formie salsy, którą poprowadził Łukasz Midura – wielokrotny Mistrz Polski w salsie. W programie maratonu, znalazły się między innymi takie bloki zajęć jak: trening interwałowy, trening brzucha czy trening TURBO FIT. W przerwach, na uczestników maratonu czekały stoiska, na których można było uzyskać bezpłatne porady dietetyczne i kosmetyczne. Nie zabrakło także zdrowych przekąsek FIT, przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niedźwiadzie. Zgodnie z tradycją, maraton zakończył się losowaniem cennych nagród. Organizatorem tego wydarzenia było ropczyckie Centrum Kultury.

Fotografia - Rafał Wojnarowski - Telewizja Miejska Ropczyce

3 sierpnia 2020
Przejdź do - Piknik Dla Dzieci "Czas na zabawę" już za nami!

Piknik Dla Dzieci "Czas na zabawę" już za nami!

We wtorek 28 lipca na Stadionie Miejskim w Ropczycach, odbył się piknik dla najmłodszych zatytułowany "Czas na zabawę", zorganizowany przez ropczyckie Centrum Kultury. W programie tego wydarzenia znalazły się m. in. szalone gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami a także pokaz ratownictwa medycznego. Wśród oferowanych przekąsek, nie zabrakło oczywiście uwielbianej przez dzieci waty cukrowej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze dmuchane zabawki.

Fotografia - Rafał Wojnarowski - Telewizja Miejska Ropczyce

31 lipca 2020
Przejdź do - Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!

Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!

W piątek 29 maja zakończyła się akcja "SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE". Przypomnijmy, że z inicjatywy Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka, zakupione zostały maszyny do szycia, zaś pierwsza partia materiału (ponad 340 metrów) została sfinansowana przez radnych ropczyckiej Rady Miejskiej. W sumie dwanaście takich pakietów trafiło do kół gospodyń wiejskich, domów kultury, szkół i klubów seniora. W akcję włączyły się też Panie, które posiadają swoje maszyny - im również zapewnione zostały potrzebne materiały, taśmy, gumki, nici. Maseczki zostały rozdysponowane również wśród nauczycieli z terenu gminy Ropczyce, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie w związku z możliwością powrotu dzieci na zajęcia opiekuńczo – dydaktyczne.

29 maja 2020
Czytaj więcej o: Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!