Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Autor: Centrum Kultury

Artykuły

Dziękujemy

Dzień Działacza Kultury - Podziękowanie

29 maja 2020
Przejdź do - Ropczyce pamiętają o Wielkim Polaku Św. Janie Pawle II

Ropczyce pamiętają o Wielkim Polaku Św. Janie Pawle II

Dokładnie 100 lat temu w Wadowicach, urodził się Karol Wojtyła. Aby uczcić Jego pamięć, w poniedziałek 18 maja tj. dzień urodzin Papieża Polaka, Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak oraz proboszcz ropczyckiej fary ks. dr. Stanisław Mazur, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem, który mieści się tuż obok Kościoła Parafialnego. Po złożeniu kwiatów, odśpiewano Barkę, ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Fot. R. Wojnarowski - TVM

18 maja 2020

Koronawirus

Koronawirus

Komunikat Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i pojawieniem się na terenie województwa podkarpackiego koronawirusa Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach i jego filie w Witkowicach, Gnojnicy Dolnej, Niedźwiadzie i Brzezówce informują o odwołaniu:

 • wszystkich wydarzeń kulturalnych,
 • imprez,
 • spotkań,
 • prób artystycznych,
 • stałych form pracy oraz warsztatów planowanych w swoich placówkach.

O nowych terminach odwołanych zajęć i wydarzeń będziemy informować na biężąco wraz ze zmieniającą się sytuacją.

 

14 maja 2020

Wystawa pod tytułem "Karol Wojtyła #Narodziny"

Karol Wojtyła - narodziny Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy pod tytułem "Karol Wojtyła #Narodziny", ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II. Ekspozycja zostanie wystawiona na ropczyckim Rynku. Więcej o wystawie można dowiedzieć się na załączonej grafice.

11 maja 2020

SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE

Szyjemy maseczki 11 maja (poniedziałek) rozpoczynamy akcję szycia maseczek dla mieszkańców gminy Ropczyce. Z inicjatywy Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka zakupione zostały maszyny do szycia, zaś pierwsza transza materiału (ponad 340 metrów) została sfinansowana przez radnych Rady Miejskiej w Ropczycach. W sumie dwanaście takich pakietów jeszcze w tym tygodniu przekażemy kołom gospodyń wiejskich, domom kultury, szkołom i klubom seniora. W akcję włączą się również Panie, które posiadają swoje maszyny, im również zapewnimy potrzebne materiały, taśmy, gumki, nici… Za otwartość i chęć niesienia pomocy Wszystkim dziękujemy. Ruszamy! Zaczynamy szyć i bezpłatnie przekazywać maseczki dla naszych mieszkańców: lokalnych społeczności, sąsiadów…

 W rozwinięciu artykułu (Czytaj więcej) można zapoznac się z zasadami odbioru maseczek w punktach zgłaszania zapotrzebowania.

5 maja 2020
Czytaj więcej o: SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE
Przejdź do - Ropczycki Samorząd upamiętnił 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ropczycki Samorząd upamiętnił 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych, rozpoczęły się tradycyjnie w ropczyckiej Farze gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Strażaków. Po Eucharystii nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego, delegacji oraz wszystkich uczestników i złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi przy Kościele Farnym oraz pod Pomnikiem Pamięci. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, złożył na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ropczycach Andrzeja Rachwała, podziękowania dla wszystkich strażaków-ochotników z terenu naszej gminy, za ich bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. W trosce o zdrowie mieszkańców oraz uczestników, tegoroczne obchody zostały ograniczone do minimum.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

3 maja 2020

W domu nie musi być nudno!

W domu nie musi być nudno Szanowni Państwo zapraszamy na spotkania internetowe z Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach i filiami w Niedźwiadzie, Witkowicach, Brzezówce i Gnojnicy Dolnej. Śledźcie naszą stronę internetową , profile FB oraz instagram.
Ruszamy od poniedziałku, 6 kwietnia!

3 kwietnia 2020

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

LogoINFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

(Opracowano na podstawie danych ECDC oraz WHO)

Warszawa, 24.02.2020 r.

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

 •          bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
 •          lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

2) nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

 •          bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
 •          lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

3) miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2
to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą
z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się w rozwinięciu artykułu (Czytaj więcej).

Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

25 lutego 2020
Czytaj więcej o: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego