Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Międzynarodowy Jarmark Kowalski 2020 odwołany

Aktualności

Powiększ zdjęcie Ropczyce%20pamiętają%20o%20Wielkim%20Polaku%20Św.%20Janie%20Pawle%20II

Ropczyce pamiętają o Wielkim Polaku Św. Janie Pawle II

Dokładnie 100 lat temu w Wadowicach, urodził się Karol Wojtyła. Aby uczcić Jego pamięć, w poniedziałek 18 maja tj. dzień urodzin Papieża Polaka, Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak oraz proboszcz ropczyckiej fary ks. dr. Stanisław Mazur, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem, który mieści się tuż obok Kościoła Parafialnego. Po złożeniu kwiatów, odśpiewano Barkę, ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Fot. R. Wojnarowski - TVM

18 maja 2020
Czytaj więcej o: Ropczyce pamiętają o Wielkim Polaku Św. Janie Pawle II

Koronawirus

Koronawirus

Komunikat Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i pojawieniem się na terenie województwa podkarpackiego koronawirusa Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach i jego filie w Witkowicach, Gnojnicy Dolnej, Niedźwiadzie i Brzezówce informują o odwołaniu:

  • wszystkich wydarzeń kulturalnych,
  • imprez,
  • spotkań,
  • prób artystycznych,
  • stałych form pracy oraz warsztatów planowanych w swoich placówkach.

O nowych terminach odwołanych zajęć i wydarzeń będziemy informować na biężąco wraz ze zmieniającą się sytuacją.

 

14 maja 2020
Czytaj więcej o: Koronawirus

Wystawa pod tytułem "Karol Wojtyła #Narodziny"

Karol Wojtyła - narodziny Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy pod tytułem "Karol Wojtyła #Narodziny", ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II. Ekspozycja zostanie wystawiona na ropczyckim Rynku. Więcej o wystawie można dowiedzieć się na załączonej grafice.

11 maja 2020
Czytaj więcej o: Wystawa pod tytułem "Karol Wojtyła #Narodziny"

SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE

Szyjemy maseczki 11 maja (poniedziałek) rozpoczynamy akcję szycia maseczek dla mieszkańców gminy Ropczyce. Z inicjatywy Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka zakupione zostały maszyny do szycia, zaś pierwsza transza materiału (ponad 340 metrów) została sfinansowana przez radnych Rady Miejskiej w Ropczycach. W sumie dwanaście takich pakietów jeszcze w tym tygodniu przekażemy kołom gospodyń wiejskich, domom kultury, szkołom i klubom seniora. W akcję włączą się również Panie, które posiadają swoje maszyny, im również zapewnimy potrzebne materiały, taśmy, gumki, nici… Za otwartość i chęć niesienia pomocy Wszystkim dziękujemy. Ruszamy! Zaczynamy szyć i bezpłatnie przekazywać maseczki dla naszych mieszkańców: lokalnych społeczności, sąsiadów…

 W rozwinięciu artykułu (Czytaj więcej) można zapoznac się z zasadami odbioru maseczek w punktach zgłaszania zapotrzebowania.

5 maja 2020
Czytaj więcej o: SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE
Powiększ zdjęcie Obchody%20229.%20rocznicy%20uchwalenia%20Konstytucji%203%20Maja

Ropczycki Samorząd upamiętnił 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych, rozpoczęły się tradycyjnie w ropczyckiej Farze gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Strażaków. Po Eucharystii nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego, delegacji oraz wszystkich uczestników i złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi przy Kościele Farnym oraz pod Pomnikiem Pamięci. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, złożył na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ropczycach Andrzeja Rachwała, podziękowania dla wszystkich strażaków-ochotników z terenu naszej gminy, za ich bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. W trosce o zdrowie mieszkańców oraz uczestników, tegoroczne obchody zostały ograniczone do minimum.

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce

3 maja 2020
Czytaj więcej o: Ropczycki Samorząd upamiętnił 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Powiększ zdjęcie Obrady%20jury

Internetowy konkurs plastyczny i filmowy - wyniki

20 kwietnia rozstrzygnięty został internetowy konkurs plastyczny "Zostań w domu - u nas nie ma nudy". W sali konferencyjnej ropczyckiego Centrum Kultury obradowało jury Konkursu plastycznego i filmowego. Wyniki, poznamy już w najbliższą środę 22 kwietnia. Do Centrum Kultury w formie zdjęć przesłanych zostało 13 prac.

Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

I Miejsce - "Witaj wiosno"- praca w wykonaniu :
Dawid Plezia (7 lat), Nikola Plezia (12 lat) i mama - Ewelina

II miejsce - makieta przedstawiająca XIX - wieczną galicyjską zagrodę chłopską. Makietę wykonali Ola - lat 12, Maja - lat 9, Lena - lat 6 wraz z mamą Patrycją oraz tatą Bartkiem.

III miejsce - Praca plastyczna w wykonaniu Milenki i mamy Ani "Baranek na leśnej polanie"

wyróżnienie:

-Teatrzyk edukacyjny Niny, Nikodema i mamy Sabiny

- "Chata bronowicka inspirowana "Weselem" - Karolina Bereś (19 lat) , Katarzyna Bereś (18 lat) i Wojciech Bereś (17 lat)

Nagrodę internautów zdobyła :
- "Magiczny las" - praca wykonana przez Julię Kobos (5 l) wraz z mamą Sylwią.

W konkursie na najciekawszy film zwyciężyła pani Joanna Romanik (link do zwycięskiego filmiku na Facebook-u Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy za udział. Prosimy zwycięzców o kontakt z nami celem ustalenia odbioru nagród.

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy wyróżnionym!

Fotografia: Telewizja Miejska Ropczyce i zdjęcia prac autorów zamieszczone na facebook-u Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach.

23 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Internetowy konkurs plastyczny i filmowy - wyniki

W domu nie musi być nudno!

W domu nie musi być nudno Szanowni Państwo zapraszamy na spotkania internetowe z Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach i filiami w Niedźwiadzie, Witkowicach, Brzezówce i Gnojnicy Dolnej. Śledźcie naszą stronę internetową , profile FB oraz instagram.
Ruszamy od poniedziałku, 6 kwietnia!

3 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: W domu nie musi być nudno!