Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 Procedury bezpieczeństwa obowiązujące uczestników zajęć w Centrum Kultury w Ropczycach i jego filiach w Brzezówce, Gnojnicy, Niedźwiadzie i Witkowicach

W związku z rozpoczęciem działań z dniem 8 czerwca 2020 roku Centrum Kultury imienia józefa Mehoffera w Ropczycach wprowadza procedury bezpieczeństwa, które będą obowiazywały w czasie prowadzonych zajęć, mające na celu zapewnienie higienicznych i bezpiecznych warunków uczestnikom zarówno uczęszczającym do Centrum Kultury, jak również do jego filii w Brzezówce, Gnojnicy, Niedźwiadzie i Witkowicach. 

Zarządzenie wprowadzające procedury 

Procedury bezpieczeństwa

Oświadczenie osoby pełnoletniej
Oświadczenie osoby niepełnoletniej

Aktualności

Niedokończone Msze Wołyńskie

Niedokończone Msze Wołyńskie Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach, Stowarzyszenie „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ropczycach zapraszają na wystawę pod tytułem „Niedokończone Msze Wołyńskie”. Szczegóły zawiera dołączony plakat.

9 lipca 2020
Czytaj więcej o: Niedokończone Msze Wołyńskie

Wołyń 43 – walka o pamięć, walka o Polskę

Wołyń 43 – walka o pamięć, walka o Polskę Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach, Stowarzyszenie „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ropczycach zapraszają na wykład pod tytułem „Wołyń 43 – walka o pamięć, walka o Polskę”. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia zawiera dołączona grafika.

9 lipca 2020
Czytaj więcej o: Wołyń 43 – walka o pamięć, walka o Polskę

Wakacje z Kulturą - 2020

Wakacje z Kulturą W związku z obecną sytuacją jaka panuje w naszym kraju, ograniczeniami jakie wprowadzono w  ośrodkach kultury, podajemy zasady obowiązujące przy zapisach na zajęcia wakacyjne w Centrum Kultury w Ropczycach:

- każde dziecko może uczestniczyć w maksimum trzech zajęciach w danym miesiącu,

- uczestnikami zajęć mogą być wyłącznie dzieci z terenu gminy Ropczyce (chcemy aby w zajęciach mogło wziąć udział jak najwięcej osób)

- zapisy na miesiąc sierpień rozpoczynają się w ostatnim tygodniu lipca. (od 27.07)

- warunkiem udziału w zajęciach jest zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa oraz  dostarczenie w dniu zajęć wypełnionego  oświadczenia . Procedury bezpieczeństwa i oświadczenia  dostępne na  stronie www.ropczyce.info.pl.

 - dostosowując się do  wytycznych Ministerstwa Zdrowia w zajęciach może uczestniczyć ograniczona liczba osób (maksymalnie 12).

 Informacje dotyczące filii zostały zamieszczone na dodatkowych plakatach w rozwinięciu artykułu (Czytaj więcej).

25 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Wakacje z Kulturą - 2020

Koncert na Dni Ziemi Ropczyckiej

Koncert Śpiewają dla Ropczyc Centrum Kultury imienia Józefa Mehoffera w Ropczycach zaprasza do udziału w koncercie online organizowanego z okazji Dni Ziemi Ropczyckiej pod tytułem "Śpiewają dla Ropczyc". W koncercie wystąpią: Beata Wiater, Dariusz Kot, Przemysław Przywara oraz Przemysław Skałuba. Więcej informacja zamieszczonych zostało na plakacie.

4 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Koncert na Dni Ziemi Ropczyckiej
Powiększ zdjęcie Akcja%20

Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!

W piątek 29 maja zakończyła się akcja "SZYJEMY MASECZKI W GMINIE ROPCZYCE". Przypomnijmy, że z inicjatywy Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka, zakupione zostały maszyny do szycia, zaś pierwsza partia materiału (ponad 340 metrów) została sfinansowana przez radnych ropczyckiej Rady Miejskiej. W sumie dwanaście takich pakietów trafiło do kół gospodyń wiejskich, domów kultury, szkół i klubów seniora. W akcję włączyły się też Panie, które posiadają swoje maszyny - im również zapewnione zostały potrzebne materiały, taśmy, gumki, nici. Maseczki zostały rozdysponowane również wśród nauczycieli z terenu gminy Ropczyce, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie w związku z możliwością powrotu dzieci na zajęcia opiekuńczo – dydaktyczne.

 

29 maja 2020
Czytaj więcej o: Prawie 5000 maseczek trafiło do mieszkańców miasta i gminy Ropczyce!